منبع تغذیهپاورکامپیوتر مستر تک مدل TX330W

شما میتوانید به خرید و مقایسه انواع محصولات پاور و دیگر محصولات در فروشگاه اینترنتی مقداد آی تی بپردازید. در ایران نیز ، مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ( معتبرترین موسسه استاندارد کشور در زمینه الکترونیک ) مسئولیت بررسی و انجام آزمایشات ایمنی و کیفی را برعهده دارد که براساس آن برای منابع تغذیه ای که این بررسی ها را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند ، تاییدیه خاص خود را صادر می نماید . همچنین شرکت های معتبری مانند Intel و AMD نیز دارای آزمایشگاه های بسیار پیشرفته ای می باشند که قادر می باشند شرایط بسیار دشواری را جهت تست راندمان یک پاور به وجود آورند و در صورت احراز این شرایط تاییدیه خاص خود را صادر می نمایند . ۲ ) حداقل دارای استاندارد CE باشد و علامت آن برروی برچسب نصب شده، درج شده باشد.

پاور کامپیوتر 1650 وات تمام ماژولار سیلور استون مدل DA1650 Gold

هر یک از قطعات سخت افزاری مقدار توان مصرفی خاص خود را دارند که می توان با جمع نمودن مقدار توان ها،  توان مصرفی کلی سیستم خود را محاسبه نمایید. تولیدکنندگان پاور در سراسر جهان توصیه می کنند پاوری را انتخاب نمایید که حداقل ۱۰% بالا تر از توان حداکثر سیستم شما،  قدرت داشته باشد ! چرا که راندمان و کارآیی یک پاور در مصرف بالاتر از حداکثر ۹۰% توان واقعی آن در دراز مدت،  به طور چشمگیری کاهش می یابد و کاربر را با مشکلات عدیده ای روبرو می نماید. امروزه دیگر روی اکثر پاور های موجود در بازار گزینه ی PFC نوشته شده است ، در واقع  PFC یا  Power Factor Correction قسمتی در پاور است که با تنظیم و هماهنگی ولتاژ ورودی برق باعث استفاده بهینه از ولتاژ ورودی و کاهش مقدار برق مصرفی توسط پاور می شود . این فاکتور امروزه در تمام پاور های حرفه ای به عنوان یکی از فاکتور های استاندارد برای فروش شناخته می شود زیرا با وجود این فاکتور مصرف برق توسط پاور های کامپیوتر به مقدار چشمگیری کاهش می یابد .

  • دستگاه‌های کوچک‌تر مانند لپ‌تاپ یا هارد دیسک‌های اکسترنال، از منابع تغذیه خارجی برای شارژ باتری‌های درون خود استفاده می‌کنند.
  • همچنین می‌توانید به تعداد درایوهایی که دارید کابل SATA نصب کنید نه بیشتر.
  • هنگ مکرر سیستم و کاهش کارایی حتی بعد از تعویض نه چندان طولانی قطعات در شرایط آب و هوایی مناسب .
  • مطابق استاندارد، با اعمال بار متقابل بر روی هر یک از خروجی ها، تغییر ولتاژ سایر خطوط در گستره معین و هماهنگ با سخت افزار به کار برده شده باشد.

این دو سیم باعث می‌شوند جریان بیشتری به سیم‌های + ۱۲ ولت انتقال داده شود. یک کانکتور ۸ پین دیگر نیز در پاور وجود دارد که از دو مجموعه سیم ۱۲ ولتی و سیم ارت تشکیل شده است. در ضمن اکثر پاورها حداقل دارای یک اتصال پاور PCI Express دارای ۶ یا ۸ پین هستند. یکی از این سیم‌های مهم، سیم ۵ ولت استندبای است (البته این سیم تا زمانی در سیستم اهمیت دارد که پاور به کامپیوتر متصل و روشن باشد). این سیم همیشه جریان را منتقل می‌کند؛ زیرا در حقیقت کامپیوتر هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود و حتی زمانی که کامپیوتر را کاملاً خاموش یا به‌اصطلاح شات‌دان می‌کنید، مادربرد باز هم نیروی موردنیاز برای فعالیت سیم استندبای را تأمین می‌کند. اجازه دهید ببینیم ساختار داخل پاور چگونه است؟ البته قبل از شروع بررسی آناتومی متذکر می‌شویم که خودتان هرگز پاور کامپیوترتان را باز نکنید.

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP480A-EUD ا Green GP480A-EUD Computer Power Supply

دو قطعه آبی دیسک‌شکل نیز خازن هستند و درست در زیر آن‌ها قطعه‌ای به نام وریستور اکسید فلزی (که مقاومت وابسته به ولتاژ نیز نام دارد) قرار دارد که در زیر پوشش پلاستیکی پنهان شده است و ولتاژ ورودی را افزایش می‌دهد. اگر برد مدار پاور را به پشت برگردانیم، اتصالاتی را می‌بینیم که شبیه اتصالات مادربرد هستند. اتصالات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که جریان برق زیادی به‌راحتی در آن‌ها جریان داشته باشد.

مشخصات فنی

ممکن است عرض و ارتفاع تمام کیس‌ها یکسان باشد؛ اما برخی از کیس‌ها بلندتر یا کوتاه‌تر از میزان استاندارد هستند. این بخش نه فریم‌ریت سیستم را تقویت می‌کند؛ نه در زمینه استخراج رمز ارز کاربرد دارد و نه دارای میلیاردها ترانزیستور است و نه هیچ گره پردازشی نیمه رسانایی در آن دیده می‌شود. حتماً تصور می‌کنید چنین بخشی هیچ جذابیتی ندارد؛ اما اصلاً این‌چنین نیست و پاور یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها است. در این مطلب قصد داریم آناتومی پاور را به‌صورت ساده و خلاصه بیان کنیم تا آشنایی مختصری در مورد ساختار آن به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید