طراحی و ساخت و اجرای انواع روف گاردن بام سبز | elitarchgroup

علاوه‌براین، روف گاردن‌ها تبدیل فضای بی استفاده به فضای سبز هستند که هم در زیبایی منظره شهر نقش مهمی دارند و هم به سلامت روانی افراد جامعه مخصوصا شهرنشینان کمک می‌کنند. هدف اصلی از ساخت روف گاردن، ایجاد فضای سبز است و همه هزینه هایی که به جهت ساخت روف گاردن انجام می شود، برای رسیدن به این هدف است. با وجود اینکه گیاهان روف گاردن همان گیاهانی هستند که بر روی زمین کاشته می شوند، اما باید در انتخاب گیاه مناسب به خصوصیت آن توجه کرده و گیاهانی را برگزید که در روف گاردن ماندگاری بیشتری داشته باشند. بنابراین میزان رشد ریشه، میزان تحمل گیاه در مقابل گرما و نور مستقیم خورشید و همچنین میزان پایداری آن در مقابل وزش باد های شدید و … از جمله خصوصیاتی است که باید در زمان خرید گیاه به آن توجه داشته باشید. در این نمونه روف گاردن ساختمان ، گیاهانی کاشته می شود که دارای ریشه های کمی هستند.

  • بایستی توجه نمایید مطابق طراحی، بخش هایی که در کف، چوب ترمو و یا آلاچیق اعمال می شود را نباید به وسیله ورق پوشش دهی نمود.
  • بهتر است که برای ساخت مبلمان فضای باز از متریال‌های مقاومی همچون چوب پلاست استفاده نمایید.
  • نور در نورپردازی باید به گونه ای باشد که دسترسی و وضوح پوشش گیاهی در نظر گرفته شود.

بام های سبز در ایالات متحده آمریکا نیز رواج پیدا نموده و می توان مثالی از مشهورترین آنها که در تالار شهر شیکاگو اشاره نمود. بنابراین به هر نوع فضای سبزی که بر روی بام ساخته شود، روف گاردن گفته می شود و شامل مجموعه ای از گیاهان سبز، آبنما، آلاچیق، مبلمان باغی، سایبان و سایر امکانات دیگر با توجه به مساحت موجود می باشد. بام سبز یا روف گاردن می تواند فضایی بی نظیر را در اختیار شما و اعضای خانواده تان قرار دهد از این رو بهتر است در هنگام طراحی روف گاردن دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید و مزایا و معایب آن را نیز در نظر بگیرید. بهترین محل قرارگیری سان روم باید با توجه به شرایط و اقلیم آب و هوایی و وضعیت خانه انتخاب شود. معمولا در آب و هوای شمالی قرارگیری سان روم گاردن در بخش جنوبی بهتر است.

شناخت مزایا و معایب روف گاردن و آنچه باید قبل از اجرای باغ بام بدانید

پس اگر قصد ایجاد یک روف گاردن در پشت بام منزل و یا محل کار خود دارید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید پس از بررسی و کسب مشاوره و در صورت قطعی شدن تصمیم‌تان کار خود را به ما بسپارید. همان طور که می دانید ساخت روف گاردن در پشت بام ساختمان به طور طبیعی باعث افزایش دادن فشار روی پشت بام ساختمان خواهد شد. یکی از فاکتورهای اساسی و کلیدی برای ساخت روف گاردن ، انتخاب کردن یک خاک مناسب برای استفاده است.

شرکت نگین آذین پارت این گونه پروژه ها را با هر قیمتی، با توجه به سلیقه مشتری و متریالهای درخواستی، طراحی و اجرا می کند. ولی توصیه و تجربه ما به مشتریان این است که به دنبال اجرای ارزان یا خیلی ارزان نباشند. محل اجرای روف گاردن بر روی پشت بام است اما سان روم باید با توجه به آب و هوای منطقه و منظره ای که از شیشه های اتاق آفتاب انتظار دارید ساخته شود. روف گاردن به معنای کشت و رشد گیاهانی است که در فضای ساختمان انجام می شود. روف گاردن را اصولا در قسمت پشت بام های آپارتمان ها و یا تراس ها ایجاد می کنند که می توان با کاشت گیاهان، گل ها، درختچه ها و انواع گیاهان، فضای سبزی ایجاد کرد که تاثیر بسزایی بر روحیه ی افراد ساکن در آن ساختمان دارد. روف گاردن اصولا بر روی پشت بام و یا تراس خانه های مدرن ساخته می شود که فضایی باز و سر انواع قراردادمشارکت مدنی سبز می باشد.

تولید، طراحی و اجرای تخصصی روف گاردن

طراحی و ساخت و اجرای انواع روف گاردن بام سبز | elitarchgroup

دیدگاهتان را بنویسید