طراحی، ساخت و راه اندازی اتاق فرار Escape Room Design Build an escape room | allescape

موثرترین راه برقراری ارتباط برای موفقیت در درس را بیابید و آن اطلاعات را در اسرع وقت به دانش آموزان خود برسانید. شما می توانید چند جعبه معمولی یا جعبه هایی که قفل های ساده دارند را فراهم کنید. اگر فراهم کردن جعبه ممکن نبود هیچ جای نگرانی نیست می توانید از پاکت های مختلف استفاده کنید.

چطور از اتاق فرار به خوبی بیرون بیاییم؟

طراحی، ساخت و راه اندازی اتاق فرار Escape Room Design Build an escape room | allescape هرچند نیاز به ارائه طرح به فردی دیگر نباشد، برای خودتان طرح و استراتژی تجاری و عملیاتی آل اسکیپ تهیه کنید. تا در تمامی مراحل کار بتوانید از اصل موضوع پیروی کنید و از مسیر خود خارج نشوید. استخدام کارمندان در این شغل نوپا شاید به‌ظاهر کار سختی باشد، اما این‌گونه نیست! فقط کافی است که بدانید بسیاری از طرفداران این شغل قبل از آنکه شما تصمیم به راه‌اندازی آن داشته باشید علاقه‌مند هستند که در یکی از این اتاق‌ها کار کنند.

  • افزایش تمرکز با اتاق فرار آموزشی4- معماها و پازل ها را ساده نگه دارید.
  • از آن‌ جهت که شاید اگر ارتباط ملموسی میان سناریوهای اتاق‌های شما باشد، مجموعه جذابیت بیشتری پیدا کند؛ اما این لزوماً به این معنا نیست که هردو در یک ژانر طراحی شده باشند.
  • اینکه سناریو تا چه اندازه بازیکنان را تحت تأثیر قرار دهد، تا حد زیادی به نحوه طراحی دکور و فضاسازی مربوط می‌شود.
  • این تیم باید کاملا با روند بازی و همچنین مخاطبین آن آشنا باشد تا بتواند متناسب با نیاز و علاقه مخاطبان سناریو بازی را خلق کند؛ یکی از اصلی‌ترین تفاوت اتاق فرار با سافاری وحشت، سناریو آن است.
  • فقط کافی است که بدانید بسیاری از طرفداران این شغل قبل از آنکه شما تصمیم به راه‌اندازی آن داشته باشید علاقه‌مند هستند که در یکی از این اتاق‌ها کار کنند.
  • در این صورت اگه واحد شما رهن یا اجاره باشه، لازمه در مورد تغییرپذیری موارد مختلف با صاحب ملک مشورت کنید.

هر وقت با یک طراح جدید صحبت می‌کنیم و بحث به چگونگی معمای آن‌ها می‌رسد، به آن‌ها می‌گوییم که معمای آن‌ها خیلی سخت هست. لبخندی می‌زنند و احتمالاً هیچ توجهی هم نمی‌کنند و کار خودشان را انجام می‌دهند. بعدازاینکه اتاقشان ساخته می‌شود و بازیکنان اتاق فرار برای بازی به مجموعه مراجعه می‌کنند، متوجه می‌شوند که بازی آن‌ها معماهای سخت و بی‌ربط زیادی دارد. خیلی از سناریوهای اجراشده از طرف تیم طراحی نیاز به فضاسازی و دکور بسیار قدیمی و ترسناکی دارد اما این دلیل بر آن نیست که واقعاً خود ملک هم باید این ویژگی را داشته باشد. امنیت جان بازیکنان همیشه در اولویت بوده و باید همواره در تمام تصمیم‌گیری‌های ما در رأس قوانین باشد. ساختمان‌هایی که ازنظر قدمت و نوع استحکام بنا در سطح کیفی خوبی قرار نمی‌گیرند حتماً انتخاب اشتباهی هستند و لازم است که در مورد آن‌ها کارشناسی‌های لازم را به عمل بیاوریم.

توجه به طرح معما

بازی اتاق فرار به عنوان یک بازی گروهی انجام می شود که براساس سناریوی تعیین شده برای هر کدام، تعداد افراد گروه باید بین ۴ الی ۸ نفر باشند. در این مقاله سعی کردیم توضیحات مختصر و جامعی را در خصوص امکانات سایت ساز مای اسکیپ و همچنین مقایسه این سایت ساز با راه اندازی سایت اتاق فرار به وسیله وردپرس بپردازیم. به وسیله این سایت ساز، هر مجموعه اتاق فرار میتواند در کمتر از 1 ساعت سایت اختصاصی خود را راه اندازی کند و از قابلیت های متعدد سایت ساز مای اسکیپ نیز استفاده کند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین گرایش مردم به خرید های آنلاین، داشتن سایت اختصاصی برای مجموعه های اتاق فرار نیز امری ضروری به شمار می آید.

مخاطب اتاق فرار

همیشه از خودتون بپرسید که چه دلیل یا هدفی برای طراحی این معما وجود داره که بر اساس روایت بازی باشه؟ این سوال به شما کمک می‌کنه تعیین کنید کدوم ایده‌ها به غوطه‌وری بازیکن توی جهان بازی کمک می‌کنن. این تئوری رو مطرح کردیم که به شما بگیم در مسیر طراحی اتاق فرار، حتماً اطمینان حاصل کنید که معما طراحی کنید، نه مسئله! چون مسئله‌ها از شخصی به شخص دیگه، در ذهن‌ها نگرش‌های متفاوتی به وجود میارن و معمولاً گیج‌کننده هستن. و اما بریم سر بحث مهم و جذاب انتخاب موقعیت مکانی یا لوکیشن اتاق فرار شما. خب حقیقت اینه که استقبال از بازی اتاق فرار در حال افزایش هست و اگه شهری مثل تهران رو در نظر بگیریم، به طور متوسط توی هر منطقه‌ پنج یا شش اتاق فعال می‌تونیم پیدا کنیم. با توجه به این موضوع، بهتره برای شروع ببینید آیا تقاضای کافی برای این بازی توی منطقه‌ی شما وجود داره یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید