راهنمای کامل خرید اینستاگرام در سال 2022

راهنمای کامل خرید اینستاگرام در سال 2022

آمار خرید اینستاگرام نشان می دهد که:

  • 83 درصد از کاربران خدمات و محصولات جدید را در پلتفرم کشف می کنند.
  • 81 درصد تحقیقات خود را برای یافتن محصولات یا خدمات انجام می دهند.
  • 80٪ تصمیم می گیرند که آیا می خواهند یک سرویس یا یک محصول را مستقیماً از پلتفرم اینستاگرام خریداری کنند.

این ها میزان محبوبیت تجارت الکترونیک در اینستاگرام را نشان می دهند.

اگر در تجارت الکترونیک هستید، این روزها نمی توانید بدون اینستاگرام کار کنید. اینستاگرام گزینه های خرید پیشرفته متعددی برای افزایش فروش و نشان دادن برند شما دارد. این گزینه ها و روش های فروش در اینستاگرام در سال 2022 همان چیزی است که این مقاله در مورد آن است.

💡پیشنهاد می شود مطالعه شود: اکانت اینستاگرام تجارت الکترونیک خود را با Combin رشد دهید

خرید اینستاگرام یک اکوسیستم تجارت الکترونیک در اینستاگرام است که به شما امکان می دهد مرور کنید، در لیست علاقه مندی ها ذخیره کنید و محصولات را روی پلتفرم خریداری کنید. کسب و کارها می توانند محصولات خود را با برچسب قیمت و توضیحات پست کنند، آنها را مستقیماً در اینستاگرام در یک فروشگاه بفروشند یا مشتریان را به فروشگاه وب سایت خود هدایت کنند.

برندها و حتی سازندگان می‌توانند محصولات را در پست‌ها و استوری‌های خود برچسب‌گذاری کنند تا به مردم اجازه دهند بدون خروج از اینستاگرام آن‌ها را کشف کنند و خرید کنند.

همین چند سال پیش، قابلیت‌های خرید اینستاگرام با پست‌های برچسب خورده فید و فروشگاه در صفحه پروفایل برند محدود شد. اینستاگرام از آن زمان ویژگی‌های خرید را گسترش داده است و اکنون می‌توانید محتوای قابل خرید برچسب‌گذاری شده را در فیدها، استوری‌ها، پست‌های سازنده، استریم‌های زنده، حلقه‌ها و موارد دیگر پیدا کنید.

فروشگاه های اینستاگرام

فروشگاه‌های اینستاگرام را می‌توانید در صفحه پروفایل اصلی یک برند، درست زیر بیو پیدا کنید – مشاهده فروشگاه دکمه. فروشگاه اینستاگرام می تواند به شما در دستیابی به مشتریان جدید، به دست آوردن ترافیک بیشتر وب سایت و افزایش فروش کمک کند. به زبان ساده، این باید دارایی اصلی هر برندی در اینستاگرام باشد.

اگر فروشگاه اینستاگرام خود را راه‌اندازی کنید، به دنبال‌کنندگانتان اجازه می‌دهید محصولات را مستقیماً در اینستاگرام در فهرست علاقه‌مندی‌ها ذخیره کنند، اقلامی را که در حال فروش هستند را بیابند، جزئیات بیشتری در مورد کالا بیابند (توضیحات آن را کشف کنید)، در صورت سؤالات اضافی مستقیماً به فروشنده پیام دهید، رجوع کنید به قیمت، آن را در فروشگاه وب سایت خود پیدا کنید، اقلام را بر اساس پارامترهای مختلف (اندازه، رنگ و غیره) مرتب و فیلتر کنید و موارد دیگر.

علاوه بر این، اقلام قابل خرید برچسب گذاری شده شما می توانند در صفحه کاوش قرار گیرند.

💡پیشنهاد می شود مطالعه شود: 5 ابزاری که باید با اینستاگرام برای تقویت تجارت الکترونیک خود در سال 2022 استفاده کنید

در زیر نحوه راه اندازی فروشگاه اینستاگرام را به شما خواهیم گفت. اکنون بیایید به گزینه های بیشتری بپردازیم که در آن محصولات برچسب گذاری شده شما را می توان کشف کرد.

خرید پست فید اینستاگرام

پست‌های قابل خرید فید اولین ویژگی خرید اینستاگرام بود. تا به امروز، این یکی از ساده ترین راه ها برای کشف اقلام قابل خرید در اینستاگرام است. هنگامی که فروشگاه اینستاگرام خود را راه اندازی می کنید، می توانید حداکثر 5 محصول را در یک پست فید و 20 مورد را در یک چرخ فلک تگ کنید.

خرید زنده اینستاگرام

فراتر از پست‌های فید، اینستاگرام به برندها اجازه می‌دهد در جریان پخش زنده بفروشند. خرید پخش زنده به شما امکان می‌دهد محصولات خود را به نمایش بگذارید، به تمام سؤالات مشتریان در زمان واقعی پاسخ دهید و اقلام را مستقیماً از جریان بفروشید. بله، بسیار شبیه به تبلیغات تلویزیونی خوب قدیمی است.

اگر به Instagram Checkout دسترسی دارید، می توانید تا 30 محصول را از فروشگاه خود قبل از پخش زنده تگ کنید. سپس، در طول پخش زنده، می توانید محصولات را پین کنید تا بینندگان شما بتوانند به طور یکپارچه آنها را خریداری کنند.

خرید اینستاگرام از طریق راهنما

راهنماها در اینستاگرام به اندازه استریم های زنده یا حلقه ها محبوب نیستند، اما به شما امکان می دهند اقلام را نیز بفروشید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید اقلام خود را دسته‌بندی کنید، موارد جدید ارائه دهید یا محصولات پرفروش خود را جمع‌بندی کنید، می‌توانید با این موارد یک راهنمای ایجاد کنید.

خرید اینستاگرام از سازندگان

اینفلوئنسرها دارایی قدرتمندی هستند که هر بازاریاب باید از آن استفاده کند. آنها قبل از اینکه خرید سازندگان در اینستاگرام در دسترس باشد، این قدرت را داشتند و این قدرت چند برابر شده است: اکنون سازندگان می توانند ترافیک مستقیم را به فروشگاه شما بیاورند و فروش را در پلتفرم افزایش دهند. چگونه؟ سازندگان محصولات شما را در پست‌ها برچسب‌گذاری می‌کنند و دنبال‌کنندگان آنها مستقیماً به فروشگاه شما می‌روند تا آنها را مرور کنند.

دیگر سؤالی در نظرات درباره لباس این سازنده در پست وجود ندارد!

خرید استوری اینستاگرام

داستان‌های قابل خرید برای مدت زیادی در دسترس بوده و همراه با پست‌های قابل خرید فید منتشر شده‌اند. شما می توانید اقلام فروشگاه خود را با برچسب محصول خاص در استوری ها تگ کنید، با کلیک بر روی آن که بینندگان می توانند از فروشگاه شما بازدید کرده و کالا را خریداری کنند.

خرید قرقره های اینستاگرام

قرقره ها به طور تصاعدی در اینستاگرام رشد می کنند، بنابراین زمان زیادی بود که اینستاگرام قصد داشت Reels Shopping را راه اندازی کند. در ابتدا، شما فقط می‌توانید موارد خود را در توضیحات Reel اضافه کنید. اکنون، می توانید آنها را مستقیماً در ویدیوی خود تگ کنید. بینندگان Reels فقط باید آنها را به سمت بالا بکشند و محصول را در فروشگاه شما مرور کنند.

💡پیشنهاد می شود مطالعه شود: تبلیغات حلقه های اینستاگرام: هر آنچه که باید بدانید

همه این گزینه‌های خرید تا زمانی که یک فروشگاه اینستاگرام راه‌اندازی نکنید، در دسترس نیستند.

در اینجا نحوه انجام این کار دقیقا آمده است.

ابتدا مطمئن شوید که اصلاً می توانید در اینستاگرام بفروشید.

الزامات خرید اینستاگرام

1. محصولات شما باید با دستورالعمل های فیس بوک مطابقت داشته باشد، به این معنی که کالاهایی با شخصیت خاصی را نمی توان در اینستاگرام فروخت: الکل، تنباکو، محصولات یا خدمات بزرگسالان، محصولات مراقبت های بهداشتی و غیره. لیست کامل اقلام ممنوعه را می توانید در اینجا بیابید.

2. کسب و کار شما باید با قرارداد تجاری اینستاگرام مطابقت داشته باشد.

3. حساب اینستاگرام شما باید یک حساب تجاری باشد.

4. حساب کسب و کار شما باید به صفحه فیسبوک مربوطه متصل باشد.

5. حساب کسب و کار اینستاگرام شما باید به کاتالوگ فیس بوک متصل باشد (در زیر در مورد آن صحبت خواهیم کرد).

6. کشور شما باید جزو کشورهایی باشد که خرید اینستاگرام در آن ها در دسترس است. لیست بازارهای موجود اینجاست.

بنابراین، شما تمام الزامات فوق را رعایت می کنید. بعدش چی؟

مرحله 1. یک کاتالوگ فیس بوک ایجاد کنید.

اول از همه، شما باید حساب تجاری خود را به یک کاتالوگ فیس بوک متصل کنید. کاتالوگ فیس بوک مجموعه ای از تمام محصولاتی است که شما می فروشید و نه تنها برای ایجاد پست های اینستاگرامی قابل خرید بلکه برای ایجاد تبلیغات و موارد دیگر نیز قابل استفاده است.

  1. Business Manager ->Catalogue Manager -> را باز کنید ایجاد کاتالوگ.

2. نوع کاتالوگ خود را انتخاب کنید: تجارت الکترونیک، مسافرت، ملک یا خودکار.

3. پس از انتخاب، فشار دهید بعد.

4. تنظیمات کاتالوگ خود را پیکربندی کنید.

فرمی را که روی صفحه خود می بینید پر کنید. یک صفحه فیس بوک مرتبط را انتخاب کنید و یک نام برای کاتالوگ خود انتخاب کنید.

وقتی کاتالوگ آماده شد، می‌توانید آن را مشاهده کرده و به تنظیم آن ادامه دهید. اگر هدف اصلی شما ایجاد پست‌های قابل خرید است، پیشنهاد می‌کنیم حتماً به آن بروید محصولات، سپس فشار دهید افزودن محصولات.

اگر کمتر از 50 موردی وجود دارد که می‌خواهید بفروشید یا وقتی بیش از 50 محصول دارید از فید داده استفاده کنید، می‌توانید آنها را به صورت دستی اضافه کنید.

6. بعد از اینکه انتخاب کردید چه چیزی بیشتر برای شما مناسب است، باید اطلاعات مربوط به محصول خود را پر کنید.

یک تصویر با ابعاد حداقل 600×600 پیکسل آپلود کنید، نام محصول، توضیحات آن، لینک وب سایت و قیمت را به هر ارزی انتخاب کنید.

وقتی آماده شدید، فشار دهید افزودن محصول.

گام 2. کاتالوگ را به صفحه اینستاگرام خود متصل کنید.

اکنون کاتالوگ شما آماده است. مورد ضروری بعدی این است که آن را با پروفایل اینستاگرام خود وصل کنید.

سر به تنظیمات -> پروفایل های کسب و کار اینستاگرام متصل -> مدیریت پروفایل ها.

مرحله 3. منتظر تایید اینستاگرام باشید.

حساب خود را برای بررسی ارسال کنید. روند بررسی معمولاً چند روز طول می کشد.

مرحله 4. برای خرید اینستاگرام در اپلیکیشن بومی ثبت نام کنید.

تبریک میگم نمایه شما تأیید شده است و یک اعلان دریافت کرده اید. کاری که در مرحله بعد باید انجام دهید این است که مراحل نصب را دقیقاً در اینستاگرام تکمیل کنید.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات -> کسب و کار -> خرید. سپس یک کاتالوگ محصول را انتخاب کنید تا آن را به صفحه اینستاگرام خود متصل کنید.

مرحله 5. محتوای قابل خرید خود را به اشتراک بگذارید

برای ایجاد یک پست قابل خرید، همان کاری را که معمولا انجام می دهید انجام دهید: یک تصویر را انتخاب کنید، یک شرح بنویسید، یک مکان قرار دهید و غیره، و این بار، برچسب گذاری محصولات را فراموش نکنید. برای انجام این کار، را فشار دهید محصولات را تگ کنید، نام محصولاتی را که می خواهید برچسب گذاری کنید تایپ کنید و موارد مربوطه را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید.

در مورد داستان ها، یک برچسب قابل خرید در اینجا به شما کمک می کند. شما می توانید این استیکرها را روی هر داستانی اعمال کنید، فرقی نمی کند اینها تصویر یا ویدیو باشند.

پس از انتخاب برچسب، دوباره لیست محصولات خود را مشاهده خواهید کرد. محصول را انتخاب کنید، استوری خود را ویرایش کنید و به اشتراک بگذارید. این ویژگی در واقع حتی بهتر از “Swipe Up” است، زیرا برای مورد اول، تعداد فالوورهای حساب شما نمی تواند کمتر از 10000 باشد.

مرحله 6. عملکرد را دنبال کنید.

از تجزیه و تحلیل درون برنامه ای اینستاگرام یا ابزارهایی مانند Combin Growth استفاده کنید تا ببینید محتوای شما چگونه کار می کند. عملکرد محتوای خود را دنبال کنید و استراتژی را همانطور که دوست دارید تغییر دهید.

آیا خرید اینستاگرام اپلیکیشن دارد؟

اینطور نیست. شما می توانید در اپلیکیشن بومی اینستاگرام خرید و فروش کنید.

تبلیغات خرید اینستاگرام

اینستاگرام تبلیغات خرید را در تابستان 2021 راه اندازی کرد. این تبلیغات به صورت کاشی در صفحه اصلی برگه فروشگاه اینستاگرام ظاهر می شوند. با کلیک بر روی آگهی، به صفحه جزئیات محصول می‌روید، جایی که می‌توانید در مورد آن کالا اطلاعات بیشتری کسب کنید، تصاویر اضافی را مشاهده کنید، و محصولات دیگری از برند را مرور کنید. همچنین می توانید محصول را در لیست علاقه مندی های خود ذخیره کنید یا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید آگهی را مخفی یا گزارش دهید.

تبلیغات در کشورهایی که برگه فروشگاه اینستاگرام در آن موجود است منتشر می شود. در اینجا نحوه اجرای تبلیغات خرید در اینستاگرام آورده شده است.

همانطور که می بینید، تسلط بر تجارت الکترونیک اینستاگرام علم موشکی نیست. اگر کسب و کار شما فراتر از بازارهایی باشد که خرید اینستاگرام در آن ها در دسترس است، چالش هایی وجود دارد. اما اگر اینطور نیست، راه اندازی خرید اینستاگرام و استفاده حداکثری از صفحه اینستاگرام خود بسیار آسان است. و با ابزارهایی مانند Combin Growth، این کار حتی راحت‌تر است.

مجله ترفندهای اینستاگرام

https://www.combin.com/blog/instagram-shopping/

دیدگاهتان را بنویسید