راهنمای کامل برای یافتن مخاطب هدف اینستاگرام شما

راهنمای کامل برای یافتن مخاطب هدف اینستاگرام شما

ممکن است در حال حاضر محتوای درخشانی برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود تولید کنید. و احتمالاً با تمام ویژگی های جالب مانند برچسب ها و قرقره ها خلاق می شوید. اما آیا با مخاطبان هدف اینستاگرام خود ارتباط برقرار می کنید؟

در حالی که خلاقیت برای موفقیت در بازاریابی ضروری است، اگر برای یک مخاطب هدف خاص بازاریابی نکنید، خیلی از آن دور نخواهید شد. هر جنبه ای از استراتژی شما باید با نوع افرادی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید همخوانی داشته باشد. این شامل همه چیز می شود، از پیام هایی که ارسال می کنید تا تصاویری که ایجاد می کنید.

به طور مشابه، برای اینکه استراتژی اینستاگرام شما کار کند، باید آن را با نیازها و ارزش های مخاطبان هدف اینستاگرام خود هماهنگ کنید. در این راهنما، ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه مخاطب هدف را در اینستاگرام پیدا کنید و تعامل بیشتری را افزایش دهید.

فهرست مطالب:

مخاطب هدف اینستاگرام چیست؟

مخاطب هدف اینستاگرام به گروهی از افراد گفته می شود که می خواهید با تلاش های بازاریابی اینستاگرام خود به آنها دسترسی پیدا کنید. این گروه دارای ویژگی های مشترک خاصی است که آنها را به هم پیوند می دهد و آنها را به برند شما مرتبط می کند. این می تواند هر چیزی از جمعیت شناسی گرفته تا علایق و ارزش ها باشد.

اینها افرادی هستند که برای آنها محتوا تولید می کنید و کمپین ایجاد می کنید. و صدای برند، پیام‌ها و لحن خود را با آنها تطبیق می‌دهید.

برای مثال، Drunk Elephant مخاطبانی از علاقه مندان به مراقبت از پوست را هدف قرار می دهد که برای سلامت طولانی مدت پوست ارزش قائل هستند. بنابراین محتوای اینستاگرام را برای تبلیغ مواد سالم و مفید ایجاد می کند. حتی در مورد موادی که به مشکلات پوستی کمک می کنند، آموزش می دهد.

پست اینستاگرام Drunk Elephant که نشان می دهد ژل مراقبت از پوست شفاف روی دست فشرده شده است و لیستی از مواد تشکیل دهنده که مردم هرگز در محصولات این برند پیدا نمی کنند.

یافتن مخاطب هدف برای اینستاگرام بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا تلاش های بازاریابی خود را برای گروه خاصی از افراد ساده کنید. وقتی سعی می‌کنید به هر کسی و هرکسی دسترسی پیدا کنید، این احتمال وجود دارد که استراتژی‌تان در همه جا باشد. اما با داشتن یک مخاطب هدف، می توانید استراتژی خود را با توجه به ویژگی های مشترک آنها شکل دهید. به این ترتیب، تلاش های شما می تواند متمرکزتر و سازماندهی شده باشد.

5 روش برای پیدا کردن مخاطب هدف اینستاگرام

بنابراین چگونه می‌توانید با هدف‌گذاری اینستاگرام شروع کنید؟ این پنج روش را بررسی کنید که چگونه مخاطبان هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنید.

1. پرسونای خریدار بسازید

چرخ را دوباره اختراع نکنید برای یافتن مخاطبان هدف اینستاگرام خود می توانید به اطلاعات مربوط به شخصیت های خریدار موجود برند خود اعتماد کنید. اگر هنوز آنها را ایجاد نکرده اید، راهنمای ما در مورد نحوه ساخت پرسونای خریدار را بررسی کنید.

ایده روشنی از اینکه مشتری معمولی برای کسب و کار شما چگونه به نظر می رسد داشته باشید. از خود بپرسید محصول شما چیست و چه کاری انجام می دهد. محصول شما برای چه کسانی طراحی شده است؟ و مخاطب شما به دنبال چه چیزی است؟

به خاطر داشته باشید که ممکن است همه به دنبال یک چیز نباشند. ممکن است افراد با نیازها و انگیزه های متفاوت بر اساس نقاط درد منحصر به فرد خود باشند. بنابراین تعجب نکنید اگر بیش از یک شخصیت خریدار پیدا کردید که به برند شما مرتبط است. هر یک از این پرسوناها می توانند یک گروه مخاطب هدف جداگانه برای تلاش های بازاریابی اینستاگرام شما باشند.

مخاطبین هدف اینستاگرام Sprout Social متشکل از مدیران و تصمیم گیرندگان رسانه های اجتماعی است. بنابراین ما چیزها را با هم مخلوط می کنیم تا برای این دو گروه متفاوت جذابیت داشته باشیم. ما مرتباً برای مدیران رسانه های اجتماعی محتوای خنده دار و مرتبط ایجاد می کنیم. ما همچنین مقدار زیادی از آمار و محتوای روشنگر را برای اطلاع تصمیم گیرندگان وارد می کنیم.

پست اینستاگرام Sprout Social از مردی که در یک مجموعه عکس می گیرد و روی متن نوشته است "POV: شما یک مدیر رسانه های اجتماعی هستید که به مجموعه ای دسترسی دارید"

2. از هوش رقابتی استفاده کنید

شما می توانید با نگاه کردن به مخاطبان اینستاگرام رقبای خود، چیزهای زیادی در مورد مخاطبان هدف خود بیاموزید. ببینید چه نوع فالوورهایی دارند و چه نوع پست هایی منتشر می کنند. این نوع هوش رقابتی می تواند به شما ایده ای بدهد که مخاطب هدف اینستاگرام شما چگونه باید باشد. وقتی شروع به جمع آوری تصویری از مخاطبان خود کرده اید، می توانید متوجه شوید که آیا شکاف هایی وجود دارد یا بخش های از دست رفته مخاطبی که آنها را کنار گذاشته اید.

گزارش تحلیل رقابتی Sprout به شما امکان می دهد عملکرد اینستاگرام رقبای خود را نظارت کنید. به شما نشان می‌دهد که پست‌های آنها چگونه کار می‌کنند و مردم چگونه با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. حتی به شما کمک می‌کند رشد مخاطبان آن‌ها را دنبال کنید و آن را با خودتان مقایسه کنید. بنابراین می توانید بزرگترین رقبای خود را محدود کنید و نگاه دقیق تری به آرایش مخاطبان آنها بیندازید.

گزارش تحلیل رقبای اینستاگرام Sprout

3. از داده های جمعیتی موجود استفاده کنید

تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما اطلاعات جمعیتی مخاطبان موجود را ارائه می دهد. این نوع از بینش های با ارزش جمعیتی رسانه های اجتماعی می تواند هدف گذاری اینستاگرام شما را مشخص کند.

در بخش «اطلاعات آماری»، به «دنبال‌کنندگان» بروید. در اینجا، می توانید برخی از آمارهای حیاتی در مورد فالوورهای فعلی خود از جمله محدوده سنی، جنسیت و مکان آنها را مشاهده کنید.

بینش فالوورهای اینستاگرام که توزیع مکان فالوورهای برتر و محدوده سنی را نشان می دهد

این داده ها را با شخصیت های خریدار خود و اطلاعاتی که از تحقیقات رقبا جمع آوری کرده اید ترکیب کنید. این باید به شما کمک کند تصویر واضحی از ظاهر مخاطبان هدف اینستاگرام خود ایجاد کنید.

4. از گوش دادن اجتماعی استفاده کنید

تحقیق درباره مخاطب به شما کمک می کند تا درک بهتری از مخاطبان خود داشته باشید. این امر آن را به یک گام کلیدی برای اجرای هدف گذاری موثر اینستاگرام تبدیل می کند.

یکی از بهترین راه‌ها برای درک مخاطبان هدف اینستاگرام از طریق گوش دادن به شبکه اجتماعی است. تا زمانی که ندانید مخاطبان شما در مورد چه چیزی صحبت می کنند و به چه چیزهایی علاقه مند هستند، درک نحوه تعامل با آنها دشوار خواهید بود.

ابزار Listening Sprout به شما امکان می دهد مکالمات را در صنعت خود و در مورد موضوعات خاص مشخص کنید. این می تواند به شما ایده بهتری از آنچه مخاطبان هدف شما در مورد آن صحبت می کنند و احساس آنها در مورد یک موضوع خاص ارائه دهد.

سازنده پرس و جو در Sprout Social به همراه فهرستی از نام تجاری از پروفایل های خاص

5. از نظرسنجی های اینستاگرام استفاده کنید

اگر قصد دارید در مورد مخاطبان خود تحقیق کنید، چرا مستقیماً از آنها نپرسید؟

از ویژگی های اینستاگرام مانند نظرسنجی استوری ها برای پرسیدن سوال و درک بهتر مخاطبان خود نهایت استفاده را ببرید. از آنها بخواهید در مورد نوع محتوایی که ترجیح می دهند و از شما چه انتظاری دارند رای دهند. یا می‌توانید نظرسنجی‌هایی برای محدود کردن ویژگی‌های دوست‌داشتن و دوست نداشتن، علایق و سرگرمی‌های آنها و غیره ایجاد کنید.

5 روش اثبات شده برای تعامل با مخاطبان هدف اینستاگرام

اگر نمی دانید با اطلاعات چه کار کنید، کافی نیست مخاطبان هدف اینستاگرام خود را پیدا کنید.

هنگامی که ایده روشنی از اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه چیزی می‌خواهند داشته باشید، می‌توانید از بینش‌ها برای تقویت تعامل اینستاگرام خود استفاده کنید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه هدف قرار دادن مخاطبان در اینستاگرام و جذب آنها آورده شده است.

1. از هشتگ های مناسب در اینستاگرام استفاده کنید

هشتگ های مناسب اینستاگرام می توانند شما را در مقابل مخاطبان مناسب قرار دهند.

مخاطب هدف شما باید علایق مرتبط با برند و/یا صنعت شما داشته باشد. این همچنین به این معنی است که آنها از هشتگ های مرتبط با صنعت استفاده می کنند یا آنها را دنبال می کنند.

این وظیفه شماست که مطمئن شوید از آن هشتگ ها استفاده می کنید تا افراد مناسب بتوانند محتوای شما را کشف کنند.

از ابزارهای Listening Sprout برای کشف موضوعات و هشتگ هایی که مخاطبان شما اغلب به آنها اشاره می کنند، نهایت استفاده را ببرید. برای هر هشتگ می‌توانید تفصیلی از حجم مکالمه و تعامل دریافت کنید. بنابراین می توانید هشتگ هایی را که در بین مخاطبان هدف خود محبوب هستند کشف کنید و از آنها در پست های اینستاگرام خود استفاده کنید.

داشبورد Sprout Social Listening که نمای کلی گفتگو از موضوعات و هشتگ های برتر را به همراه آمار مربوطه نشان می دهد.

2. برچسب گذاری جغرافیایی اهرمی

برای هدف‌یابی اینستاگرام مبتنی بر مکان، می‌توانید از ویژگی برچسب‌گذاری جغرافیایی این پلتفرم نهایت استفاده را ببرید. پست‌ها و داستان‌های دارای برچسب جغرافیایی در جستجوهای مربوط به مکان نشان داده می‌شوند. بنابراین این ویژگی می تواند به طور قابل توجهی دیده شدن پست شما را با مخاطبان مناسب افزایش دهد.

به عبارت دیگر، افرادی که علاقه مند به محتوا یا رویدادهایی هستند که در آن مکان ها ثبت شده اند، می توانند پست های شما را در نتایج جستجوی خود ببینند. از آنجایی که محتوا به آنها مرتبط است، شانس زیادی برای مشاهده آن و حتی تعامل با آن وجود دارد.

در پست زیر ببینید که چگونه Adidas Originals برچسب موقعیت جغرافیایی Coachella را اضافه می کند. با افزودن این برچسب، نام تجاری شانس نمایش پست خود را در جستجوهای مربوط به Coachella افزایش می دهد.

پست اینستاگرامی از آدیداس اورجینال که یک هنرمند را در حال اجرا روی صحنه نشان می‌دهد و یک برچسب موقعیت جغرافیایی برای کواچلا

3. با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید

اینفلوئنسرها به دلیل اشتیاق و تخصص خود در موقعیت های خاص دارای اقتدار هستند. آنها صدها هزار پیرو جمع کرده اند که منافع آنها با جایگاه آنها مطابقت دارد.

بنابراین اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام راهی عالی برای دستیابی و جذب مخاطبان شماست. این شامل مشارکت با اینفلوئنسرهایی است که مخاطبان هدف اینستاگرام شما آنها را دنبال می کنند و به آنها نگاه می کنند.

انواع مختلفی از مشارکت اینفلوئنسر وجود دارد که به شما کمک می کند تا تعامل را افزایش دهید:

  • از آنها بخواهید محصول یا خدمات شما را بررسی کنند
  • آنها را وادار کنید تا محتوای شما را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند
  • برای اجرای یک مسابقه هدیه با آنها شریک شوید
  • از آنها بخواهید حساب رسانه های اجتماعی شما را برای مدت زمان مشخصی تصاحب کنند
  • آنها را وادار کنید تا نام تجاری یا محصول شما را به طور هوشمندانه ای قرار دهند

Sprout به شما کمک می کند تأثیرگذاران و رهبران فکری مناسب برای برند خود را شناسایی کنید. با بررسی گفتگوهای پرطرفدار مرتبط با موضوعات خاص شروع کنید. سپس داشبورد Listening Demographics نمایه های برتر را که در آن مکالمات هدایت می شوند، تجزیه می کند. اینها پروفایل هایی هستند که بر روی مخاطبان هدف شما تأثیر می گذارند و به شما در ایجاد تعامل کمک می کنند.

گزارش جمعیت‌شناختی Sprout Social Listening که فهرستی از نمایه‌هایی را نشان می‌دهد که در یک موضوع خاص گفتگو را هدایت می‌کنند

4. در گفتگو شرکت کنید

شرکت در مکالمات مناسب می تواند به شما کمک کند که مورد توجه افراد مناسب قرار بگیرید.

از ابزارهای Listening Sprout برای کشف مکالمات پرطرفدار در صنعت خود و برند خود استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا برخی از فعال‌ترین مکالمه‌هایی را که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید شناسایی کنید. می‌توانید به مکالمات موجود بپیوندید یا یک پست جدید برای ایجاد تعامل ایجاد کنید.

گزارش Sprout Social Listening Engagement که نمودار مقایسه ای را برای انواع مختلف تعامل نشان می دهد

5. محتوایی ایجاد کنید که برای مخاطب هدف شما مهم باشد

جذب مخاطبان هدف اینستاگرام شما تماماً در مورد ایجاد محتوایی است که با آنها طنین انداز شود. و بهترین راه برای درک آنچه آنها دوست دارند، مشاهده داده های تجزیه و تحلیل شما است.

دریابید که چه نوع محتوا بیشترین تعامل را دارد تا بتوانید درک کنید که چه چیزی با مخاطبان طنین انداز می شود. از این اطلاعات برای تنظیم دقیق استراتژی و توسعه محتوای جذاب تر استفاده کنید.

فراتر از تجزیه و تحلیل های بومی اینستاگرام نگاه کنید و از ابزار Sprout’s Analytics برای بینش عمیق تر استفاده کنید. این ابزارها تجزیه و تحلیل پس از سطح عملکرد محتوای شما را در اختیار شما قرار می دهند. می‌توانید گزارش را فیلتر کنید تا معیارهایی را که برایتان مهم هستند محدود کنید. سپس می‌توانید از این بینش‌ها برای درک انواع محتوایی که برای مخاطبان هدفتان مهم است استفاده کنید تا بتوانید تعداد بیشتری از آنها را ایجاد کنید.

گزارش عملکرد پس از عاقلانه در Sprout Social Analytics با پنجره ای که گزینه ای برای فیلتر بر اساس معیارهای مختلف را نشان می دهد

اجازه دهید مخاطبان هدف اینستاگرام شما به رشد شما کمک کند

موفقیت در بازاریابی اینستاگرام با درک و جذب مخاطبان هدف شما شروع می شود. و Sprout Social مجموعه ای از ابزارها را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای کشف و جذب مخاطبان هدف خود در اینستاگرام استفاده کنید. آن را به مدت 30 روز رایگان امتحان کنید تا ببینید چگونه می تواند استراتژی شما را به سطح بعدی برساند.

مجله ترفندهای اینستاگرام

https://sproutsocial.com/insights/instagram-target-audience/

دیدگاهتان را بنویسید