خرید پاور و منبع تغذیه کامپیوتر با قیمت مناسب بروزکالا

به عبارت دیگر اگر CPU مغز کامپیوتر شما است، پس پاور باید قلب کامپیوتر باشد. برند های محبوب پاور Power به ترتیب الویت عبارتند از گرین,کولر مستر,تسکو,مستر, … اگرچه پاور به‌اندازه قطعه‌ای مثل سی‌پی‌یو پیچیده و پر از فناوری‌های مختلف نیست؛ اما در نوع خود قطعه شگفت‌انگیزی محسوب می‌شود. – نام کارخانه تولید کننده به همراه علامت تجاری آن،  بر روی برچسب درج شده باشد. ۲ ) حداقل دارای استاندارد CE باشد و علامت آن برروی برچسب نصب شده، درج شده باشد.

لیست بهترین پاورهای کامپیوتر 2021

علاوه بر این، این محصولات با Aura Sync RGB Lighting به بازار عرضه می‌شوند که آنها را بهتر نیز می‌کند. با موفقیت این لاین از محصولات، ایسوس اقدام به انتشار Thor 1000 P2 کرد که قابلیت‌های واتی بیشتری دارد. بنابراین، PSU پرچمدار خود یعنی ROG Thor 1000 P2 را عرضه کرد تا پاسخگوی نیاز گیمرها و افراد علاقمند باشد. پس از عرضه سری پاورهای ROG Thor ایسوس، آنها تبدیل به نامی شدند که قادر به تامین تمام نیازهای شما هستند. این PSU ها محصولاتی منحصر بفرد هستند که با وجود نمایشگر LCD خود، مصرف real-time انرژی را نمایش می‌دهند. در ضمن برخی از سازندگان نمودارهایی برای محصولات خود تهیه کرده‌اند که نشان‌دهنده میزان راندمان آن‌ها در میزان‌های مختلف فشار جریان‌ها و ولتاژهای مختلف هستند.

ساخت منبع تغذیه هوشمند برای دستگاه‌های اینترنت اشیا

اگر پاور کامپیوتر را از یک برند معتبر و خوب خریداری کنید، دیگر نیازی به نگرانی از این بابت نیست. یک پاور کامپیوتر با کیفیت که تحت گارانتی است، به راحتی تا ۱۰ سال بدون مشکل کار می‌کند. اگر شما یک پاور جدید را خریداری کرده‌اید که هر دو از یک مدل کابل‌های مدولار استفاده می‌کنند، شما می‌توانید از کابل‌های قدیمی خود مجدد بهره‌برداری کنید. شما تنها کافی است کابل‌ها را از پاور قبلی خود قطع کرده و به قطعه‌ی جدید متصل کنید. استفاده از مولتی متر برای آزمایش پاور کامپیوتر به شدت عالی است چون مولتی متر جزء ابزارهایی به شمار می‌رود که در دسترس بسیاری از افراد به راحتی قرار دارد. از طرفی، این روش برای تست کانکتورهای کوچک مثل هدرهای فن و کانکتورهای ساتا (SATA) دشوار خواهد بود.

پاور کامپیوترGreen

بنابراین، استفاده از کابل‌های قدیمی ممکن است نتایج و عواقب فاجعه‌باری را به دنبال داشته باشد. به طور کلی بهترین بهره‌وری در پاور زمانی رخ می‌دهد که این قطعه تنها از پنجاه درصد ظرفیت خود استفاده می‌کند. در صورت افزایش این رقم به بالای ۸۰ درصد، راندمان پاور کاهش یافته و به تبع استهلاک منبع تغذیه از طرفی دیگر افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند.

این مورد در سال های اخیر با توجه به تغییرات مکرر تکنولوژی به طور مرتب رو به تغییر بوده و عدم رعایت آن باعث بروز مشکلات اساسی گردیده است. در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت اضافه بار خارج از توان بر روی هر یک از شاخه های خروجی، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت افزایش بار مصرفی خارج از توان حداکثر، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. مدت زمانی که به طول می انجامد تا ولتاژ +۵V پس از روشن شدن منبع تغذیه، از مرز ۹۵% مقدار اولیه خود عبور کند، ‌مطابق با استاندارد باشد. مطابق با استاندارد، منبع تغذیه دارای ترمینال تخلیه بار الکتریکی و همچنین درج علامت مربوطه بر روی بدنه داخلی باشد. شاید برای شما این مسئله به وجود آمده باشد که صرفاً توان خروجی در منبع تغذیه ملاک مناسبی جهت کارآیی آن می باشد در حالی که نکات مهم دیگری نیز در بحث منبع تغذیه وجود دارد.

  • کابل برق این قطعه باید در هر سه قسمت دو شاخه، کابل و مادگی علامت استاندارد داشته باشد.
  • البته باید این نکته را ذکر نماییم که اکثریت پاورهای تولید شده در بازار دارای استاندارد های Silver،Bronze و Gold هستند و دو مدل Platinium و Titanium بسیار گران تر و کم یاب تر هستند.
  • البته تراشه عملکرد آن‌چنان پیچیده‌ای ندارد و تنها درصورت بسیار کم بودن یا بسیار زیاد بودن جریان و ولتاژ، منبع تغذیه را خاموی می‌کند.
  • گرفتن تصمیم اشتباه در فرآیند خرید پاور می تواند باعث بروز مشکلات جدی در آینده شود.

دیدگاهتان را بنویسید