بک لینک – مرده یا زنده؟

متخصصین سئو و مدیران وبسایتها با توجه به این فاکتور و با بهکارگیری تکنیکهایی مانند تبادل لینک یا خرید بک لینک، تلاش بر بهبود جایگاه سایت در نتایج گوگل کردند. در دستهی کارتهای گرافیک مناسب بازی 4K، میتوان مدلهایی مثل RTX 4090 انویدیا یا RX 7900 XTX را پیشنهاد داد؛ اما توجه کنید که درحالحاضر، کارتهای سری 7000 ایامدی بهطورگسترده و با گارانتی وارد بازار ایران نشدهاند. درحالحاضر، میتوان کارت گرافیک RX 6900 XT را از سریهای شناختهشدهای مثل سری TUF ایسوس با قیمت بهمراتب معقولتری درمقایسهبا RTX 3080 10GB خرید؛ اما گزینههای ارزانتری نیز از برندهایی همچون XFX نیز یافت میشود. درمجموع، باید در نظر بگیرید که با خرید مدلهای پرچمداری همچون سری Strix ایسوس احتمالاً دمای GPU و ماژولهای دیگر همچون تراشههای حافظه، کمتر از مدلهای ارزانتر باشد و صدای فنها کمتر شنیدهتر شود؛ اما چنانچه چند درصد نرخ فریم بیشتر یا اندکی دمای خنکتر برایتان مهم نیست، سراغ مدلهای ارزانتری از برندهایی مثل Zotac میتوانید بروید.

این لپ تاپ از یک نمایشگر 15.6 اینچیIPS با رزولوشن FHD و نرخ نوسازی 144 هرتز بهره میبرد و به همین دلیل برای بازیهای FPS و رقابتی گزینهای بسیار عالی است. این لپ تاپ دارای صفحه نمایش 120 هرتز 17 اینچی با کیفیت Full HD است. این لپ تاپ به طول مثال از 5 درگاه USB استفاده میکند که 2 عدد از آنها از نوع Type C هستند! در ادامه معرفی 3 لپ تاپ از برند MSI تصمیم گرفتیم لپ تاپ MSI Pulse GL66 را به عنوان یکی از لپ تاپ های پرچمدار این برند که در دیجی 63 موجود است معرفی کنیم. مثلاً طول عمر یک فیلم سینمایی (به عنوان یک کالا) با یک لپتاپ یا وسیلهی کامپیوتری میتواند کاملاً متفاوت با یک ابزار صنعتی باشد. هدینگها از اهمیت بالایی نزد موتورهای جستجو برخوردار هستند و گاهی این هدینگها را به عنوان تایتل به کاربر نمایش میدهند. در وضوح 1080p، مواردی همچون عملکرد Ray Tracing از اهمیت رنگ میبازند و برچسب قیمتی بیشازپیش در کانون توجه قرار میگیرد و اجرای بازیها با تنظیمات Rasterization و نرخ فریم بسیار زیاد در فهرست اولویتهایمان پررنگتر میشود. راهنمای خرید حاضر برای دو دستهی کاربری گیمر و حرفهای با ترتیب پرچمدار و میانرده و اقتصادی تنظیم شده است و دستهی گیمر نیز سه رزولوشن هدف 4K و 1440p و 1080p بههمراه میانگین نرخ فریم با دو مدلِ Rasterization و Ray Tracing را دربرمیگیرد.

محتوا باید راحت و بدون زحمت خوانده شود. در راهنمای خرید پیش رو، سعی کردهایم تا برای هر گیمرها و کاربرهای حرفهای بهترین کارتهای موجود را از برندهایی با قیمت معقول معرفی کنیم؛ اما باید توجه کنید که در بلبشوی بازار ایران، تفاوتهای قیمتی بسیار فاحشی بین مدلهای مختلف وجود دارد. بههمیندلیل، بهشدت توصیه میکنیم که مدلهای معرفیشده در این راهنمای خرید را در فروشگاههای آنلاین و فیزیکی محل سکونت خود نیز بهدقت جستوجو کنید تا ارزانترین گزینهی موجود را بیابید. باتوجهبه آنچه گفته شد، ما کارتهای گرافیک زیر را بهترتیب پرچمدار تا اقتصادی برای کاربریهای حرفهای نظیر رندرینگ و تولید محتوا پیشنهاد میکنیم؛ چنانچه کارت خاصی را در این فهرست نمیبینید، بدین مفهوم است که برتری خاصی به مدلهای موجود در فهرست ندارد. درادامه، به عملکرد RTX 4090 در نرمافزار Blender و Premiere Pro بازدهی ۱۰۰ درصد را نسبت دادهایم و باقی کارتهای گرافیک را درمقابل آن سنجیدهایم تا دید مناسبی از عملکرد هریک از کارتها داشته باشید. توجه داشته باشید که وجود پسوند «گیمینگ» در نام این لپ تاپ به این معنا نیست که لپ تاپ Lenovo IdeaPad Gaming 3 – RD فقط مخصوص بازی کردن است، بلکه عبارت گیمینگ بیشتر به سخت افزار نسبتاً قوی اینگونه محصولات اشاره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید