10 تولید کننده و تامین کننده شیر صنعتی در اروپا میراکنترل | کسری ساران

انواع مختلف این نوع شیرها موجود می باشد ولی معروفترین آنها ساخت شركت Cameron  می باشد. همانطور كه از نام این شیر بر می آید جهت ایمن ساختن لوله ها ودستگاههای دارای فشار بكار می رود و دارای انواع و اقسام گوناگونی بوده ومی توان گفت كه متنوع ترین نوع شیرها از نوع شیر ایمنی هستند. این شیر قابل تنظیم بوده و با توجه به فشار جاری سیال داخل آن تنظیم می گردند. بدان معنی كه هرگاه فشار جریان بیش از فشار تنظیمی بر روی شیر باشد شیر به صورت اتوماتیك جریان را قطع می كند و از طرف دیگر اگر فشار جریان كمتر از حداقل فشار تنطیمی برروی شیر باشد باز هم جریان را قطع خواهد كرد. به همین علت در مسیر عبور سیالی كه تغییرات فشار ناگهانی در آن محتمل است از وجود این شیر استفاده می گردد. مدلهای مختلفی از این شیر موجود است لیكن همگی از نظرعمل تقریبًا مشابه یكدیگرند و به هرحال با توجه به یك فشار تنظیم شده برروی آنها جریان را قطع می كنند.

موارد استفاده از شیر صنعتی

شیرهای فشار جهت تنظیم جریان مایع های سنگین، فاضلاب، لزج و پودرها شیر صنعتی فروش استفاده می شوند. تنها شیرهای فشاری که یک سیت (Seat) مرکزی دارند، به طور کامل بسته می شوند و انواع شیرآلات صنعتی دیگر آن حداکثر تا محدوده 80 درصد شیر بسته می شوند. شیر صنعتی است که به وسیله‌ی دو قطعه‌ی موازی یا گوه‌ای که در بین نشیمن‌گاه قرار می‌گیرد باز و بسته می‌شود. شیرهای دروازه‌ای معمولاً برای جریان‌هایی که مسیر مستقیم همراه با کمترین مقاومت را دارند استفاده می‌شوند.

  • شیرهای توپی، دستگاه های مکانیکی هستند که برای محدود کردن یا اجازه عبور سیال (مایع یا گاز) در یک سیستم لوله کشی استفاده می شوند.
  • در مواقعی که حرکت ساقه احتیاج به نیروی زیاد دارد می‌توان بدون استفاده از موتور از چرخ دنده استفاده کرد که به این حالت Gear Operator می‌گویند.
  • شیرهای پروانه ای اغلب در صنایع آب و نیرو و همچنین نفت و گاز به وفور استفاده می‌شوند؛ چرا که در این صنایع، امکان جداسازی یا قطع جریان به گونه‌ای دیگر اهمیت دارد.
  • ما بیش از 30 سال تجربه در صنعت هیدرولیک و نزدیک به 15 سال تجربه مستقیم کار با محصول کانتیننتال داریم.

10 تولید کننده و تامین کننده شیر صنعتی در اروپا میراکنترل | کسری ساران

به همین دلیل سیال با چرخش کمتری از این شیر عبور کرده و در نتیجه افت فشار کمتری متحمل می شود. شیر کروی Z شکل از پرکاربرد ترین نوع شیر کروی می باشد که سیال از لحظه ورود تا خروج با 180 درجه چرخش خارج می شود. به دلیل چرخش 180 درجه ای ممکن است سیال با عبور از این شیر افت فشار بیشتری متحمل شود. انواع شیر صنعتی شامل شیرآلات صنعتی آب و شیرآلات صنعتی پتروشیمی می شوند که در ادامه با ارائه مشخصات فنی شیرآلات صنعتی به معرفی آنها می پردازیم.

ترمومتر گاز اکچوئیتد ویکا مدل F73

انواع شیرآلات صنعتی یا ولوها به منظور هدایت یا تنظیم جریان یک سیال در لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. هرکدام از شیرآلات صنعتی Valve عملکرد متفاوتی دارند و باید با توجه به نوع عملکردشان مورد استفاده قرار بگیرند تا باعث افزایش بهره وری و عمر سیستم لوله کشی شوند. عواملی مانند قیمت مواد اولیه، قیمت ارز و هزینه حمل و نقل از این موارد محسوب می‌شوند. از دیگر عوامل موثر می‌توان به کلاس فشاری، نوع مجرابند، سایز، نوع اتصال، جنس بدنه و تریم اشاره کرد. به دلیل تغییر در هزینه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید و هزینه حمل و نقل، قیمت این شیرآلات نیز متغیر است.

یک شیر صنعتی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

معمولاً در پشت سیت‌رینگ‌های شیر از فنر برای ایجاد پیش‌بار برای افزایش کارایی مکانیزم آب‌بندی استفاده می‌شود. برای بیش از 40 سال، Continental Hydraulics قطعات هیدرولیک با کیفیت بالا و واحدهای نیرو را تولید می کند. همه محصولات 100٪ برای کنترل کیفیت هم در آزمایشگاه و هم در زمینه آزمایش می شوند تا اطمینان حاصل شود که هر محصول از استانداردهای عملکرد و عمر خدماتی که مشتریان آنها انتظار دارند مطابقت دارد یا از آنها فراتر می رود. نمونه ای از این محدوده پمپ پیستونی HPV است که دارای گارانتی انحصاری 3 ساله است (شرایط اعمال می شود).

دیدگاهتان را بنویسید