ریخته گری دقیق برنج فلزکاری | brassonline

رنگ فلزات دیگری همچون کبالت، مس، تیتانیوم یا آهن را نیز می توان با حرارت دادن و اکسیده کردن سیاه کرد. روش دیگر برای ساخت طلای سیاه اکسیداسیون فلز و سپس اضافه کردن یک زنگار یا پاتینا به فلز است. عملیات گرم یا سرد قطعات فلزی پس از بازپخت ساختار مواد را یک بار دیگر تغییر می‌دهد.

طلا برای ساخت جواهرات محبوب است، زیرا انعطاف‌پذیری بالایی دارد و می توان آن را به اشکال مختلف مانند نخ یا سیم و حتی نوار پهن، تبدیل کرد. ایالات متحده آمریکا، بزرگترین مصرف کننده طلا با بیشترین سهم در استفاده از جواهرات است و تا امروز، تولید جهانی هرگز این تقاضا را برآورده نکرده است. این توانایی طلا در ارائه تنوع، آن را از سایر فلزات متمایز کرده و آن را برای استفاده در جواهرات، محبوب می کند. این فلز را می‌توان در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، قالب‌گیری کرد؛ مثلا به صورت نوارهای باریک درآورد، یا حتی به نخ‌های ظریف پارچه که اکثرا در فرهنگ‌ سنتی هند از آن استفاده می شود، تبدیل کرد. مردم از همه نژادها، آیین ها، تمدن ها و فرهنگ ها، همیشه درخشش و رنگ طلا را با زیبایی پیوند زده اند. جدای از این تداعی، طلا، فلزی است که حتی نگاه کردن به آن نیز، دلپذیر است و مهمانی عمیق و جذاب از زیبایی را برای چشم ها فراهم می کند.

آموزش سرمه دوزی

خارج شدن از محدوه دمایی مشخص و افزایش یا کاهش در مدت زمان خنک کاری، می‌تواند سبب ایجاد تداخل در محصول شود. ترکیب آلیاژ، ضخامت مقطع فلزی و هندسه آن، در تنظیم دما در حین عملیات آنیل کاری مؤثر است. هدف اولیه از بازپخت این است که خواص مکانیکی فلز را تغییر داده و آن را نرمتر و کارآمدتر کند.

مقالات آموزشی

ریخته گری دقیق برنج فلزکاری | brassonline بسته به شرایط و نیاز کاری، از کوره مناسب با دمای مناسب کارخانه ی صنعتی فلز استفاده می‌شود. در شرایطی که حجم بالایی از قطعات برای پخت وجود دارد، کوره تسمه نقاله می‌تواند روند کار را تسریع کند. فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. طلای خالص، بیش از حد نرم است و نمی توان آن را به تنهایی و بدون ترکیب با فلزات دیگر، استفاده کرد. پلاتین و تنگستن در میان دیگران به هیچ وجه امکان تغییر اندازه و شکل را ندارند.

  • سپس به آرامی با سرعت حدود 20 درجه سانتیگراد در ساعت (36 درجه فارنهایت در ساعت) در یک کوره تا حدود 50 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) در محدوده فریت – سمنتیت خنک می‌شود.
  • ایزو ۹۲۰۲ (عیار فلزات گران‌بها)، طیفی از ظرافت آلیاژهای فلزات گران‌بها (به استثنای لحیم‌کاری) را برای استفاده در زمینه جواهرات توصیه می‌کند.
  • بعد از این مراحل، دیگر نیازی نیست سرعت خنک کردن از روند یا قانون خاصی تبعیت کند.
  • از این رو یادگیری نحوه‌ی کار با چاپگر سه بعدی قبل از پرداختن به آن ضروری است.

در فرآیند ریخته گری، آلیاژ ذوب شده درون قالب ریخته می شود و تحت فرایند خلأ یا تحت فشار به شکل قالب مورد نظر در می آید. در پایان کار، قالب خنک می شود و از طریق روش های فیزیکی و شیمیایی از مدل اصلی جدا می ‌گردد. دایانا که خود در زمینه‌ی طراحی جواهرات بسیار با تجربه است در سال ۲۰۱۴ برند خود را با نام دایانا لاو با هدف طراحی جواهرات راه‌اندازی کرد. این شرکت با استفاده از موادی همچون فولاد و پلاستیک و بکارگیری پرینت سه بعدی مبتنی بر SLS، گردنبند، گوشواره، دستبند و دیگر زیورآلات را ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید