اینستاگرام و دایرکت اینستاگرام

اینستا گرام یا همان نمایش مشخصات عمومی

instagram

وب سایت:www.instagram.com

اینستاگرام توسظ سیستروم کوین و مایک کریگر، در اکتبر 2010 به طور انحصاری برای سیستم عامل ios راه اندازی شد و در 2012 برای سیستم عامل اندروید فعال شد و پس از آن یک رابط کاربری محدود برای سیستم عامل ویندوز 10 در آوریل 2016 و اکتبر 2016 منتشر شد.

اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا عکس ها و فیلم ها را به سرویسی آپلود کنند، که می تواند با فیلتر ها ویرایش شود و با برچسب ها و اطلاعات مکان سازماندهی شود. پست های حساب می تواند به صورت عمومی یا با فالور های قبلا تایید شده به اشتراک گذاشته شود. کاربران می توانند محتویات سایر کاربران را با برچسب ها و مکان ها مرور کنند و محتوای مورد نظر خود را مشاهده کنند. کاربران می توانند “عکس” را لایک کنند و یا کامنت بگذارند.

اینستاگرام در ابتدا طراحی شده بود تا محتوا را در نسبت مربع (1: 1) قرار دهد، اما این محدودیت ها در سال 2015 کاهش یافت. این سرویس همچنین ویژگی های پیام رسانی، قابلیت اضافه کردن چندین عکس یا فیلم در یک پست واحد را نیز اضافه کرد

پس از راه اندازی در سال 2010، اینستاگرام به سرعت در حال افزایش محبوبیت است، با یک میلیون کاربر ثبت شده در دو ماه، 10 میلیون در سال، و در نهایت 800 میلیون در سپتامبر 2017. در ماه آوریل 2012، فیس برای دریافت حدود 1 میلیارد دلار نقدی و سهام در اکتبر سال 2015، بیش از 40 میلیارد عکس برای این سرویس ارسال کرد. اگر چه نفوذ آن تاثیر گذار است اما اینستاگرام ، به ویژه برای تغییرات سیاست ، روابط، اتهامات، سانسور، و محتوای غیرقانونی یا نادرست آپلود شده توسط کاربران مورد انتقاد است.

دایرکت اینستا گرام یا همان نمایش مشخصات خاص

Instagram Direct

در دسامبر 2013، اینستاگرام اعلام کرد، اینستاگرام دایرکت یک ویژگی است که کاربران را قادر میسازد از طریق پیام خصوصی در ارتباط باشند. کاربران، که به دنبال یکدیگر هستند، می توانند پیام های خصوصی با عکس ها و فیلم ها را در مقابل آنچه که قبلا در محل قرار گرفته اند، ارسال کنند.

هنگامی که کاربران یک پیام خصوصی از کسی دریافت می کنند که فالورشان نیست، پیام به عنوان در حال انتظار نمایش داده میشود و کاربر باید آن را بپذیرد. کاربران میتوانند یک عکس را حد اکثر به 15 نفر دایرکت کنند. این ویژگی در سپتامبر 2015 به روز رسانی های مهمی دریافت کرد از جمله افزوده شدن گفتگوها و ایجاد امکان برای اشتراک گذاری مکان ها، صفحات هشتگ و ….

علاوه بر این، کاربران هم اکنون می توانند به پیام های خصوصی با متن ویا استفاده از ایموجی ها وکلیک روی آیکون قلب پاسخگو باشند. یک دوربین داخل دایرکت به کاربر اجازه میدهد تا بدون خارج شدن از مکالمه به راحتی عکس بگیرند. و همچنین میتوان پیام های خصوصی خود را پس از بررسی توسط گیرنده ناپدید کرد.همچنین در ماه مه 2017 امکان ارسال لینک وب در دایرکت فراهم شد.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...

ورود/عضویت
عضویت
ورود